Розробка технологічного процесу ремонту розвантажувальних люків піввагонів та аналіз їх пошкоджень в експлуатації

Loading...
Thumbnail Image
Date
2023
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Український державний університет науки і технологій, Дніпро
Abstract
UKR: В даній дипломній роботі представлено матеріали для розробки технологічного процесу ремонту кришки розвантажувальних люків. Проаналізовані пошкодження кришок люків при експлуатації, а також причини і способи їх усунення. У першому розділі було розглянуто конструкцію чотирьохвісних піввагонів з розвантажувальними люками. Розглянута конструкція і різні види кришок розвантажувальних люків і їх призначення. Також розглядаються можливі пошкодження кришки люка під час експлуатації. У другому розділі розглядається ремонту кришок розвантажувальних люків. Залежно від пошкоджень розглядаються різні методи ремонту, зокрема при деповському та капітальному ремонті вагонів. В якості засобів механізації запропонований прес для правки кришок люків, який дозволяє виконувати операції правки при всіх видах ремонту. Для нього проведено розрахунок діаметру штока циліндра У третьому розділі описуються вимоги безпеки під час ремонту. Враховуючи можливі ризики, пов'язані з роботою над ремонтом. У четвертому розділі розглянуто організацію зварювально-наплавлювальних робіт, які можуть бути необхідні під час ремонту кришки розвантажувального люка. Визначаються вимоги до проведення таких робіт, включаючи кваліфікацію зварників, підготовку вузлів та деталей до зварювання та розрахунок режимів зварювання. Вимоги до проведення цих робіт включають вимоги щодо якості зварювання, сертифікації зварників та підготовки вузлів та деталей до зварювання. У п’ятому розділі за проведеними результатами складено карту технологічного процесу ремонту кришки розвантажувального люка. В результаті дослідження можна зробити висновок про те, що ремонт люків вагона – це складний процес, який вимагає від фахівців професійної підготовки та використання спеціального обладнання.
Description
Keywords
технологічний процес, розвантажувальні люки піввагонів, режими зварювання, technological process, unloading hatches of semi-cars, welding modes, ВКР, КВВГ
Citation
Красноус С. Г. Розробка технологічного процесу ремонту розвантажувальних люків піввагонів та аналіз їх пошкоджень в експлуатації : дипломна робота на здобуття кваліфікайійного ступеня бакалавра : спец. 273 – Залізничний транспорт / наук. керівник А. Л. Пуларія ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2023. 63 с.