Том 5 № 142 (СТ ІПБТ)

Permanent URI for this collection

Volume 5 No. 142 (ST IIBT)

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 3 of 3
    Випуск 5 (142). Системні технології
    UKR: У збірнику публікуються результати досліджень в галузі техніки, присвячених проблемам системного моделювання процесу технічних об'єктів, обробки інформації, оптимізації керування параметрами процесу.
  • Item
    Статистичний аналіз тексту та дослідження динаміки точності класифікації
    (Український державний університет науки і технологій, ННІ ≪Інститут промислових та бізнес технологій≫, ІВК ≪Системні технології≫, Дніпро, 2022) Островська, Катерина Юріївна; Фененко, Тетяна Михайлівна; Глущенко, Олександр
    UKR: Робота присвячена статистичному аналізу тексту та дослідженню динаміки точності класифікації. У роботі проводиться відбір статистичних ознак тексту, класифікація текстів, що належать різним авторам, та дослідження динаміки точності класифікації в залежності від довжини текстових фрагментів. Для вирішення поставленого завдання використовувалися: методи обробки природної мови; статистичні характеристики текстів; методи машинного навчання; методи зниження розмірності для можливості візуалізації. На основі отриманої динаміки зміни точності класифікації в залежності від довжин текстових фрагментів було зроблено відповідні висновки щодо оптимальної довжини текстів, що використовуються для навчання та тестування моделей. Завдання вирішувалося у програмному середовищі Jupyter Notebook дистрибутива Anaconda, який дозволяє одразу встановити Python та необхідні бібліотеки.
  • Item
    Detection of Attacks of the U2R Category by Means of the SOM on Database NSL-KDD
    (Український державний університет науки і технологій, ННІ «Інститут промислових та бізнес технологій», ІВК «Системні технології», Дніпро, 2022) Pakhomova, Victoria M.; Mehelbei, Yehor O.
    ENG: Creating an effective system for detecting network attacks requires the use of qualitatively new approaches to information processing, which should be based on adaptive algorithms capable of self-learning. The mathematical apparatus of the Kohonen self-organizing map (SOM) was used as a research method. Python language with a wide range of modern standard tools was used as a software implementation of the Kohonen SOM addition, this section compiles the Python software model «SOM_U2R» using a Kohonen SOM. Created «SOM_U2R» software model on database NSL-KDD an error research was performed for different number of epochs with different map sizes. On the «SOM_U2R» model the research of parameters of quality of detection of attacks is carried out. It is determined that on the «SOM_U2R» created software model the error of the second kind of detection of network classes of attacks Buffer_overflow and Rootkit is 6 %, and for the class Loadmodule reached 16 %. In addition, a survey of the Fmeasure was conducted for a different number of epochs of learning the Kohonen SOM. It is determined that for all network attack classes (except Buffer_overflow) the F-measure increases, reaching its maximum value at 50 epochs.