UKR: Магістерська дипломна робота виконана на 71 сторінках, містить 39 ілюстрацій, 12 таблиць та 32 джерела. Магістерську роботу присвячено дослідженню впливу максимальної швидкості руху поїздів на доцільність перебудови кривих на ділянці Чаплине-Межева-Покровськ регіональної філії «Донецька залізниця». Обґрунтування найбільш раціонального варіанту виконано на основі даних з рейко-шпально-баластової карти дистанції колії, паспортів кривих та результатів розрахунків із застосуванням програми RWPlan, розробленою на кафедрі «Транспортна інфраструктура» УДУНТ. Показано, що при проектуванні ремонтів колії можна досягнути суттєвого виграшу в часі руху за рахунок виконання вимоги ЦП-0287 з виправлення кривих у плані та відновлення проектних радіусів, тобто встановлювати колію при машинізованому поточному утриманні й ремонтних роботах в проектне положення. При встановленні максимально допустимої швидкості руху на складних ділянках плану залізниці слід приділяти більше уваги суміжним кривим, які підпадають до категорії залежних, тобто таких, коли одна впливає на умови руху поїзда по іншій Запропоновані заходи з покращення плану залізниці за рахунок виправлення кривих з корегуванням підвищення зовнішньої рейки і, при необхідності, подовження перехідних кривих дозволять отримати техніко-економічний ефект при впровадженні швидкісного руху поїздів.
ENG: Master's thesis «Study of the technical and economic efficiency of the reconstruction of curves when introducing high-speed train movement». Master's thesis consists of 71 pages, including 39 illustrations, 12 tables, and 32 references. The thesis is dedicated to studying the impact of trains' maximum speed on the feasibility of realigning curves on the Chaplyne-Mezheva-Pokrovs'k section of the Donetsk Railway regional branch. The rationale for the most rational option is based on data from the rail-sleeper-ballast map of the track distance, curve passports, and calculation results using the RWPlan program developed at the Department of Transport Infrastructure of UDUNT. It is shown that significant time savings in train movement can be achieved in track repair projects by meeting the CP-0287 requirement to correct curves in plan and restore design radii, i.e., installing the track during mechanized maintenance and repair works in the design position. When determining the maximum permissible speed on complex sections of the railway plan, more attention should be paid to adjacent curves falling into the category of dependent, where one curve affects the train's movement conditions on another. Proposed measures to improve the railway plan by correcting curves with external rail raising and, if necessary, extending transition curves will yield a technical and economic effect when implementing high-speed train traffic. Keywords: longitudinal profile, line plan, railway track, technical and economic indicators, train speed, curve radius, transition curve.
поздовжній профіль, план лінії, залізнична колія, техніко-економічні показники, швидкість руху поїзда, радіус кривої, перехідна крива, longitudinal profile, line plan, railway track, traction and energy parameters, train speed, ВКР, КТІ
Меркулова Л. В. Дослідження техніко-економічної ефективності перебудови кривих при впровадженні швидкісного руху поїздів : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 273 – Залізничний транспорт / наук. керівник М. Б. Курган ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2024. 71 с.