Український державний університет науки і технологій (Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна)
UKR: Мета. Метою дослідження статті є виокремлення методів і інструментів ризик-орієнтованого управління, їх вплив на фінансово-економічну стійкість підприємства та розробка рекомендацій щодо ефективного впровадження цих підходів. Методика. У статті проведено аналіз базових методик ризик-орієнтованого управління, включаючи ідентифікацію, оцінку, зменшення негативних впливів та моніторинг ризиків. Для досягнення поставленої мети було використано поєднання теоретичного аналізу та досліджень на основі закордонних підприємств. Результати. Результати дослідження показують, що ризик-орієнтоване управління сприяє зниженню рівня фінансових ризиків підприємства, покращенню його фінансової стійкості та забезпеченню сталого розвитку. Було виявлено, що ефективне ризик-орієнтоване управління залежить від належного ідентифікація ризиків, вибору адекватних методик оцінки та управління, а також від постійного моніторингу та коригування стратегій управління. Наукова новизна. Наукова новизна даної статті полягає в розробці комплексного підходу до ризик-орієнтованого управління, який поєднує теоретичні аспекти з практичними дослідженнями. Також пропонуються рекомендації для підприємств з метою успішного впровадження ризик-орієнтованого управління, що додає практичну цінність дослідження. Практична значимість. Практична значимість цієї статті полягає в тому, що вона надає підприємствам конкретні рекомендації щодо впровадження ризик-орієнтованого управління. Застосування розроблених методик та інструментів дозволить підприємствам більш ефективно виявляти, оцінювати та управляти ризиками, що може позитивно позначитися на їх фінансовій стабільності та конкурентоспроможності. Стаття може бути корисною для дослідників, які цікавляться проблематикою ризик-орієнтованого управління та фінансово-економічної безпеки.
ENG: Objective. The aim of this research article is to identify methods and tools of risk-oriented management, assess their impact on the financial and economic stability of a company, and develop recommendations for their effective implementation. Methodology. The article conducts an analysis of fundamental risk-oriented management techniques, including risk identification, assessment, mitigation, and risk monitoring. To achieve the stated objective, a combination of theoretical analysis and research based on foreign enterprises was employed. Results. The research results demonstrate that risk-oriented management contributes to reducing the level of financial risks for an enterprise, enhancing its financial stability, and ensuring sustainable development. It was revealed that effective risk-oriented management depends on proper risk identification, the selection of appropriate assessment and management methodologies, as well as continuous monitoring and adjustment of management strategies. Scientific novelty. The scientific novelty of this article lies in the development of a comprehensive approach to risk-oriented management, which integrates theoretical aspects with practical research. Additionally, recommendations are provided for enterprises to successfully implement risk-oriented management, adding practical value to the study. Practical significance. The practical significance of this article lies in providing specific recommendations to enterprises for the implementation of risk-oriented management. The application of the developed techniques and tools will enable enterprises to more effectively identify, assess, and manage risks, positively impacting their financial stability and competitiveness. Moreover, the article can be beneficial for researchers interested in the issues of risk-oriented management and financial-economic security.
В. Бобиль: ORCID 0000-0002-7306-3905; Г. Лоскутова: ORCID 0000-0003-3353-4968
ризик-орієнтоване управління, фінансово-економічна безпека, методика, ідентифікація ризиків, оцінка ризиків, управління ризиками, фінансова стійкість, практична значимість, risk-oriented management, financial-economic security, methodology, risk identification, risk assessment, risk management, financial stability, practical significance, КФОП
Бобиль В. В., Лоскутова Г. А. Ризик-орієнтоване управління як складова фінансово-економічної безпеки підприємства. Review of Transport Economics and Management. 2023. Вип. 9(25). С. 95–104. DOI: https://doi.org/10.15802/rtem2023/288918.