UKR: Магістерська робота виконана на 74 сторінках, містить 12 ілюстрацій, 25 таблиць та 20 використаних джерел. В магістерській роботі розроблені програмні продукти, що реалізують математичні моделі для автоматизованої системи вирощування рослин. Представлений опис сутності розробки, її актуальність. Проведено огляд математичних моделей та літератури по даній предметній області, а також проведено оцінку результатів використання математичних моделей для визначення найбільш ефективної моделі у рамках поставлених задач. Приведена формалізація задачі. Розроблено фізичний проект та інтерфейс користувача. Виконано аналіз проекту, спроектована динаміка системи та обґрунтовано вибір мови програмування. Обрано критерії оцінювання та проведене на їх основі порівняння математичних моделей. Мета роботи –проаналізувати та визначити найбільш ефективну математичну модель для керування природним станом рослин у автоматизованій системі вирощування. Об’єкт розробки – математичні моделі. Методи дослідження –оцінка за критеріями простоти, точності та витрат ресурсів.
ENG: The master's thesis is 74 pages long, contains 12 illustrations, 25 tables, and 20 references. In the master's thesis, software products have been developed that implement mathematical models for an automated plant growing system. A description of the essence of the development and its relevance is presented. A review of mathematical models and literature in this subject area was conducted, and the results of using mathematical models were evaluated to determine the most effective model within the framework of the tasks. A formalization of the problem is given. The physical design and user interface are developed. The project is analyzed, the system dynamics is designed, and the choice of programming language is justified. Evaluation criteria are selected and mathematical models are compared on their basis. Purpose - to analyze and determine the most effective mathematical model for controlling the natural state of plants in an automated growing system. Object of development - mathematical models. Research methods - evaluation by the criteria of simplicity, accuracy and resource consumption.
автоматизована система вирощування, природний стан рослини, математична модель, automated growing system, natural state of plants, mathematical model, ВКР, КІТ
Стешенко М. А. Аналіз математичних моделей для керування природним станом рослин в автоматизованій системі вирощування : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 121 – інженерія програмного забезпечення / наук. керівник О. П. Іванов ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2024. 74 с.