Integrated Approach to Marketing Strategies in the Startup Industry

No Thumbnail Available
Дніпровський державний аграрно-економічний університет, м. Дніпро, ТОВ "ДКС Центр"
ENG: The study analyses and evaluates marketing strategies that can be used by startPup companies to ensure rapid growth, attract customers and create a brand identity. The following methods were used to achieve the goal and solve these problems: statistical analysis: to process and interpret data related to marketing strategies and their impact on the success of startups; theoretical analysis: consideration of existing knowledge, theories, and models in the field of startup marketing and analysis of scientific papers, articles, and other publications, which allows to summarise existing approaches and concepts; economic and mathematical modelling: to evaluate different marketing strategies and determine their potential effectiveness. The developed multiPcriteria optimisation model helps to choose the optimal strategy, taking into account various determinants such as budget, time, resources, profit, risks, etc. This model allows to systematise the decisionPmaking process and more objectively evaluate and compare different alternatives, maximise overall efficiency by choosing among alternative strategies those that best meet the conditions and goals of the company. Scientific novelty: an integrated approach to marketing strategies for startPup companies is proposed, taking into account modern digital trends. A multiPcriteria model for optimising marketing strategies using economic and mathematical modelling has been developed, which opens up new opportunities for effective strategy selection in the context of limited resources and high uncertainty inherent in this business model. Practical significance. The implementation of an integrated approach allows providing recommendations for the development and implementation of effective marketing strategies for startPup companies, venture capital funds and accelerators. Particular emphasis is placed on the use of analytical methods, such as economic and mathematical modelling, to optimise marketing decisions. The use of this approach provides practical tools for identifying target markets, efficient allocation of resources and minimising risks.
UKR: Мета дослідження — аналіз та оцінка маркетингових стратегій, які можуть бути використані стартапамPкомпаP ніями для забезпечення швидкого зростання, залучення клієнтів і створення брендової ідентичності. Для досягнення мети і вирішення зазначених завдань було використано наступні методи: статистичний аналіз: для обробки та інтерP претації даних, пов'язаних з маркетинговими стратегіями та їх впливом на успіх стартапів; теоретичний аналіз: розP гляд вже існуючих знань, теорій, і моделей у сфері маркетингу стартапів та аналіз наукових робіт, статей, та інших видань, що дає змогу узагальнити існуючі підходи та концепції; економікоPматематичне моделювання: для оцінки різних маркетингових стратегій та визначення їх потенційної ефективності. Розроблена багатокритеріальна модель оптимізації допомагає вибрати оптимальну стратегію, враховуючи різні детермінанти, такі як бюджет, час, ресурси, прибуток, ризики і ін. Ця модель дозволяє систематизувати процес прийняття рішень і більш об'єктивно оцінювати та порівнювати різні альтернативи, максимізувати загальну ефективність, обираючи серед альтернативних стратегій, ті які найкраще відповідають умовам та цілям компанії. Запропоновано інтегрований підхід до маркетингових страP тегій для стартапPкомпаній, що враховує сучасні цифрові тенденції. Розроблено багатокритеріальна модель оптимP ізації маркетингових стратегій з використанням економікоPматематичного моделювання, що відкриває нові можлиP вості для ефективного вибору стратегій у умовах обмежених ресурсів та високої невизначеності, характерних для цієї бізнесPмоделі. Практична значимість статті полягає в тому, що реалізація інтегрованого підходу дозволяє надаP вати рекомендації щодо розробки та імплементації ефективних маркетингових стратегій для компанійPстартапів. Особливий акцент зроблено на використанні аналітичних методів, таких як економікоPматематичне моделювання, для оптимізації рішень у маркетингу. Використання даного підходу надає практичні інструменти для визначення цільоP вих ринків, ефективного розподілу ресурсів та мінімізації ризиків.
V. Zadoia: ORCID 0000-0001-9408-4978; T. Charkina: ORCID 0000-0001-6202-0910
marketing strategies, integrated approach, start-up projects, business model, economic efficiency, model of optimisation of marketing strategies, маркетингові стратегії, інтегрований підхід, стартап-проєкти, бізнес-модель, економічна ефективність, модель оптимізації маркетингових стратегій, КЕМ
Zadoia V., Charkina T. Integrated Approach to Marketing Strategies in the Startup Industry. Агросвіт. 2024. № 3. С 21–28. DOI: 10.32702/2306-6792.2024.3.21.