UKR: Розглянуто економічне значення інтелектуальної власності на основі використання підходів і методів її оцінки, зазначаючи актуальні аспекти цього процесу, і зважаючи, що інтелектуальна власність представляє собою систему відносин, пов'язаних із володінням, користуванням та розпорядженням результатами людської інтелектуальної діяльності у різних галузях економіки. Визначальним аспектом економічної діяльності у сфері інтелектуальної власності є комерціалізація об'єктів права інтелектуальної власності, що ґрунтується на їх оцінці вартості, яка служить основою для визначення та обґрунтування економічної ефективності впровадження передових технологій в економічний обіг . Зазначено, що оцінко інтелектуальної власності наразі є однією з найбільш актуальних і, водночас, складних проблем. Наведено актуальні підходи і методи для визначення оцінки вартості прав об’єктів інтелектуальної власності, що значною мірою залежить від конкретних цілей оцінки і особливостей встановлення ліцензійно-договірних відносин на ринку інтелектуальної продукції з метою отримання від цього комерційного ефекту.
ENG: The economic significance of intellectual property is considered on the basis of the use of approaches and methods of its evaluation, indicating the actual aspects of this process, and taking into account that intellectual property is a system of relations related to the possession, use and disposal of the results of human intellectual activity in various sectors of the economy. A defining aspect of economic activity in the field of intellectual property is commercialization objects of intellectual property rights, based on their valuation, which serves as the basis for determining and substantiating the economic efficiency of the introduction of advanced technologies into economic circulation. It is noted that the valuation of intellectual property is currently one of the most urgent and, at the same time, complex problems. Relevant approaches and methods for determining the valuation of intellectual property rights are provided, which largely depends on the specific goals of valuation and features of establishing license-contractual relations in the market of intellectual products in order to obtain a commercial effect from this.
Н. Корогод: ORCID 0000-0002-0242-5497
економіка, інтелектуальна власність, об'єкт права інтелектуальної власності, підходи і методи оцінки, вартість, комерціалізація, ліцензія, договір, ефективність, economics, intellectual property, object of intellectual property rights, approaches and methods of valuation, value, commercialization, license, contract, efficiency, КІВтаУП
Корогод Н. П., Кречко В. В. Економічне значення інтелектуальної власності: актуальні аспекти використання підходів її оцінки. Управління проєктами. Перспективи розвитку проєктного та нейроменеджменту, інформаційних технологій управління, технологій створення та використання об’єктів права інтелектуальної власності, трансфер технологій : зб. наук. пр. VІ Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. (21–22 берез. 2024 р.). Дніпро, 2024. С. 538–545. DOI: 10.15802/978-617-7440-41-2.