Open Access Satellite Data for Global Greenhouse Gas Monitoring

Український державний університет науки і технологій, ННІ «Інститут промислових та бізнес технологій»
ENG: Open satellite concentration data for the main greenhouse gases (CO2, CH4, N2O) are considered in terms of their possible use for local, regional, and global monitoring. The main data characteristics are provided. The satellite products most suitable for global moni-toring of greenhouse gas concentrations are specified. The disadvantages of existing satellite data are analyzed.
UKR: Розглянуто відкриті супутникові дані про концентрацію основних парникових газів (CO2, CH4, N2O). Дані надаються супутниковими інструментами Sentinel-5P TROPOMI, Metop-A/B/C IASI, GOSAT TANSO-FTS, GOSAT-2 TANSO-FTS-2, Aqua AIRS, Suomi NPP/JPSS CrIS, OCO-2 та OCO -3. Мета досліджень полягає в описі можливостей супутникових інструментів для вирішення задач моніторингу концентрації парникових газів на місцевому, регіональному та глобальному рівнях. Розглянуті комбіновані дані, що поєднують результати супутникових та наземних вимірювань. Більшість даних по визначенню концентрації метану вимірюється у стовпі атмосфери і в середній тропосфері. Найбільший інтерес представляє продукт Sentinel-5P Level 2 Methane, який може успішно застосовуватися для вирішення завдань точкового, національного та глобального моніторингу. Широко представлені дані по визначенню концентрації вуглекислого газу. Серед них є унікальні виміри вертикального розподілу концентрації TROPESS AIRS-Aqua L2 Methane for Forward Stream з періодичністю зйомки в 1 добу. Дані OCO-2/OCO-3 найкраще підходять для точкових вимірювань з періодичністю зйомки в 16 діб. Для глобального моніторингу є перспективним використання продуктів GOSAT L3 global CO2 distribution. Разом з тим, відчувається дефіцит даних, що поєднують досить високу просторову роздільну здатність з високою частотою зйомки, подібних до даних Sentinel-5P для метану. Ситуація має суттєво покращитися після запусків пари супутників TANGO (вимірювання концентрації CH4, CO2 та NO2 з просторовою роздільною здатністю 300 м) та супутника CO2M (концентрація CO2 з просторовою роздільною здатністю 2 км), запланованих на 2024 та 2025 р. відповідно. Продукт Metop IASI Trace Gases (integrated_n2o) є єдиними експериментальними даними по концентрації закису азоту.
O. Kavats: ORCID 0000-0002-0172-7856
reenhouse gas, CO2, CH4, N2O, concentration, satellite monitoring, TROPOMI, GOSAT, OCO-2, КІТС
Kavats O. O., Khramov D. A., Sergieeiva K. L., Vasyliev V. V. Open Access Satellite Data for Global Greenhouse Gas Monitoring. System Technologies. Dnipro, 2022. Vol. 3. No.140. P. 47–59. DOI: 10.34185/1562-9945-3-140-2022-05.