Лінгвостилістичний аналіз образів роману Шарлотти Бронте Джейн Ейр

UKR: Магістерська дисертація виконана на 115 сторінках, з них основного тексту – 91 сторінка. Список використаної літератури охоплює 78 позицій (у тому числі 29 іноземними мовами). У дисертації досліджуються образи головних персонажів із урахуванням їхніх мовних особливостей у поєднанні із зовнішнім описом, рисами характеру, враховуючи емоційну складову, через призму стилістичних засобів. Було здійснено спробу вияскравлення головних рис характеру персонажів через вживання ґендерлекту. Мета дослідження – визначити доцільність використання автором стилістичних фігур та проаналізувати їх роль для створення художніх образів. Об’єкт дослідження – лінгвостилістичні особливості зображення головних персонажів роману Шарлотти Бронте «Джейн Ейр». Методи дослідження –метод суцільної вибірки, дефінітивний метод, описовий метод у комбінації з прийомами спостереження та узагальнення, метод стилістичного аналізу, метод кількісного аналізу, загальнонаукові методи: спостереження, опис, систематизація, індукція, дедукція та емпірико-теоретичні: аналіз, синтез.
ENG: The total volume is 115 pages, the main text is 91 pages. The bibliography has 78 items, including78 in Cyrillic, 29 in Latin. The relevance of the study is the detailed analysis of the main characters’ images, taking into account their linguistic features combined with external description, the characters ‘emotions, through the prism of stylistic means has not been provided. An attempt іs made to highlight the main features of the characters through the use of genderlect. The purpose of the study is is to determine the relevance of the author’s use of stylistic devices and to analyse their role in the creation of main characters’ images. The object of study is to include the linguistic and stylistic devices of the main characters’ images of Charlotte Bronte’s Jane Eyre.The subject of the study is the analysis of linguistic and stylistic devices to create a complex image of the main characters in Charlotte Bronte’s Jane Eyre.
Шарлотта Бронте, Джен Ейр, персонаж, художній засоби, ґендерлект, емоційність, Charlotte Bronte, Jane Eyre, character, gender, emotionality, stylistic means, КФП, ВКР
Прасіл Р. М. Лінгвостилістичний аналіз образів роману Шарлотти Бронте Джейн Ейр : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 035 – філологія / наук. керівник О. А. Боговик ; Укр. держ .ун-т науки і технологій. Дніпро, 2021. 115 с.