Національна металургійна академія України, Дніпро; Технічний університет м. Варна, Болгарія
UKR: Мета. Обгрунтувати переваги класичної форми організації науково-педагогічного стажування викладачів вищих навчальних закладів у порівнянні зі стажуванням в режимі «он-лайн». Методика. Узагальнення власного багаторічного досвіду організації стажування викладачів вищих навчальних закладів на базі Технічного університету м. Варна та виділення переваг, в тому числі – не очевидних. Результати. Зроблений висновок про беззаперечну перевагу традиційної (очної) форми стажування та її більшу ефективність у порівнянні зі стажуванням «он-лайн», як можливою тимчасовою формою під час карантинних обмежень тощо. Наукова новизна. Розроблено інноваційну модель і програму науково-педагогічного стажування викладачів вищих навчальних закладів, підкріплену багаторічним практичним досвідом. Практична значимість. Показано переваги очної форми проведення науково-педагогічного стажування викладачів вищих навчальних закладів, продемонстровано конкретні приклади та засоби реалізації.
ENG: Purpose. To justify the advantages of the classical form of organization of scientific and pedagogical training of teachers of higher educational institutions in comparison with training in the "on-line" mode. Methodology. Summarizing own many years of experience in organizing internships for teachers of higher educational institutions on the basis of Varna Technical University and highlighting advantages, including non-obvious ones. Findings. A conclusion was made about the undeniable advantage of the traditional (face-to-face) form of internship and its greater effectiveness compared to the "on-line" internship as a possible temporary form during quarantine restrictions, etc. Originality. An innovative model and program of scientific-pedagogical internship of teachers of higher educational institutions, supported by many years of practical experience, has been developed. Practical value. The advantages of face-to-face scientific and pedagogical training of teachers of higher educational institutions are shown, concrete examples and means of implementation are demonstrated.
Т. Хохлова: ORCID 0000-0002-1711-0404; Ю. Ступак: ORCID 0000-0002-7199-057X
науково-педагогічне стажування, навчання «онлайн», дистанційна форма навчання, scientific and pedagogical internship, "on-line" training, remote form of training, КТТАМП
Хохлова Т. С., Іванов І. В., Ступак Ю. О. Щодо науково-педагогічного стажування викладачів вищих навчальних закладів в сучасних умовах (на прикладі стажування на базі Технічного університету м. Варна). Стратегія якості в промисловості і освіті : матеріали XVІ Міжнародної конференції (Варна, 2–5 червня, 2021 р.). Дніпро-Варна, 2021. С. 12–15.