Дослідження веб-сайтів на доступність

UKR: Магістерська робота виконана на 142 сторінках, містить 49 ілюстрацій, та 23 використаних джерела. В магістерській роботі розроблено програмний засіб – розширення для браузеру, для перевірки веб-ресурсів на доступність. Представлений опис сутності розробки, її актуальність. Проведено огляд аналогів програми та літератури по даній предметній області, а також проведено опис прикладів використання для формування найбільш повного представлення мети використання програмного засобу. Досліджено користувацький досвід у сфері доступності. Проведено огляд вхідних та вихідних даних із формалізацією задачі. Розроблено фізичний проект та інтерфейс користувача на основі ескізів форм. На базі розробленого розширення проведено програмні дослідження веб-сайтів на доступність. Мета роботи – розробити програмний засіб, що матиме змогу аналізувати веб-ресурси на відповідність стандартам доступності. Об’єкт розробки – розширення для браузеру.
ENG: The master's thesis is 142 pages long, contains 49 illustrations and 23 references. In the master's thesis, a software tool was developed - a browser extension for checking web resources for accessibility. The essence of the development and its relevance are described. A review of analogues of the application and literature in this subject area was conducted, as well as a description of use cases to form the most complete representation of the purpose of using the software tool. The user experience in the field of accessibility is studied. An overview of the input and output data with the formalisation of the problem is carried out. A physical design and user interface based on sketches of forms are developed. On the basis of the developed extension, software studies of websites for accessibility were conducted. The purpose of the work is to develop a software tool that will be able to analyse web resources for compliance with accessibility standards. The object of development is a browser extension.
доступність, WCAG 2.1., accessibility, ВКР, КІТ
Бібе А. Є. Дослідження веб-сайтів на доступність : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 121 – інженерія програмного забезпечення / наук. керівник В. О. Андрющенко ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2024. 142 с.