UKR: Магістерська дипломна робота виконана на 84 сторінках, містить 25 ілюстрацій, 8 таблиць та 40 джерел. Магістерську роботу присвячено підвищенню інтероперабельності транзитних перевезень в міжнародному сполученні «Україна-Євросоюз» з оцінкою безпеки руху на перетині автомобільних доріг і залізниць. У роботі використовувались статистичний аналіз, дані з рейко-шпально-баластової карти і автоматизованої інформаційної системи «Переїзд». Обробка даних виконувалась із застосуванням програми Microsoft Excel, а тягові розрахунки за програмою MoveRW, розробленою на кафедрі «Транспортна інфраструктура» УДУНТ. Розв’язання поставленого завдання досягнуто за рахунок урахування досвіду європейських залізниць для покращення існуючої системи організації перевезень вантажів у сполученні «Україна-Євросоюз», використання наукових праць та матеріалів Міжнародних конференцій, що містять основні принципи з підвищення безпеки руху. Для аналізу показників безпеки руху був використаний метод підсумкового коефіцієнту аварійності, що дало змогу в результаті проведеної модернізації чи нових проектних рішень запропонувати заходи з підвищення безпеки руху в зоні залізничних переїздів. Показано, що підвищення інтероперабельності в міжнародному сполученні «Україна-Євросоюз» сприяє гармонізації нормативно-правової бази, стандартів та процедур у сфері транспорту, що може призвести до збільшення кількості транзитних перевезень через перетини автомобільних доріг і залізниць.
ENG: The Master's thesis comprises 84 pages, including 25 illustrations, 8 tables, and 40 references. The thesis is devoted to enhancing the interoperability of transit transportation in the international connection "Ukraine-European Union" with an assessment of traffic safety at the intersection of roads and railways. Statistical analysis, data from the rail-sleeper-ballast map, and the automated information system "Crossing" were utilized in the research. Data processing was conducted using Microsoft Excel, while traction calculations were performed with the MoveRW program developed at the Department of Transport Infrastructure of UDUNT. The solution to the set task was achieved by considering the experience of European railways to improve the existing system of cargo transportation organization in the "Ukraine-European Union" connection, utilizing scientific works and materials from international conferences containing fundamental principles of enhancing traffic safety. The analysis of traffic safety indicators employed the method of the summary accident rate coefficient, allowing, as a result of modernization or new design decisions, to propose measures to enhance traffic safety at railway crossings. It is demonstrated that enhancing interoperability in the "Ukraine-European Union" international connection contributes to the harmonization of the regulatory framework, standards, and procedures in the transport sector, which may lead to an increase in the number of transit transportation across road and railway intersections.
інтероперабельність, транзитні перевезення, залізнична колія, автомобільна дорога, переїзд, безпека руху, interoperability, transit transportation, railway track, road, crossing, traffic safety, ВКР, КТІ
Філь Є. В. Підвищення інтероперабельності транзитних перевезень в міжнародному сполученні «Україна-Євросоюз» з оцінкою безпеки руху на перетині автомобільних доріг і залізниць : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 273 – Залізничний транспорт / наук. керівник М. Б. Курган ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2024. 99 с.