UKR: Дисертаційна робота присвячена вивченню і розвитку наукових уявлень про особливості ведення конвертерної плавки за умови періодичного нанесення гарнісажу на робочий шар футерівки, динаміки формування робочого шлаку на основі магнезитових відходів, а також періодичного гарячого ремонту методом підварювання саморозтічними магнезіальними масами. Робота є комплексним дослідженням, що ґрунтується на використанні розроблених унікальних методів фізичного моделювання та сучасних методик математичного моделювання. Адекватність створених моделей підтверджується співвідношенням результатів математичного, фізичного моделювання та теоретичних досліджень з промисловими експериментами нанесення гарнісажу і підварювання місць локального зносу футерівки конвертера.
ENG: The dissertation work is devoted to the study and development of scientific ideas about the features of BOF process under the condition of periodic application of slag splashing on the working layer of the lining, the dynamics of the formation of working skull based on magnesite waste, as well as periodic hot repair with self-flowing magnesium masses. The work is a complex study based on the use of developed unique methods of physical modeling and modern methods of mathematical modeling. The adequacy of the created models is confirmed by the correlation of the results of mathematical, physical modeling and theoretical studies with industrial experiments of applying slag splashing technology and hot repair the places of local wear of the converter lining.
Науковий керівник: Смірнов Олексій Миколайович, д.т.н, проф.
Захист 25 квітня 2024 року в Інституті промислових і бізнес технологій Українського державного університету науки і технологій
конвертер, футерівка, випереджаючий знос, гарячий ремонт, набризкування шлаку, магнезіальні флюси модифікатори, підварювання, саморозтічна маса, питомі витрати, BOF, refractory lining, local wear, hot repair, slag splashing, magnesium flux modifiers, self-flowing hot repair mass, specific costs
Шарандін, К. М. Розробка і впровадження ресурсозберігаючої технології підвищення стійкості футерівки конвертера з використанням магнезіальних матеріалів на основі вітчизняної сировини : дис. ... канд. техн. наук: 05.16.02. Дніпро, 2024. 215 с.